Akademiet gratulerer nye medlemmer!

Innvalget for 2019 ble formelt godkjent på medlemsmøtet i Akademiet 21. mars. Det ble innvalgt 17 norske medlemmer og 8 utenlandske.

Den matematisk-naturvitenskapelige klasse

Norske medlemmer

  • Benth, Fred Espen, Universitetet i Oslo - Gruppe 1: Matematiske fag
  • Glad, Ingrid Kristine, Universitet i Oslo - Gruppe 1: Matematiske fag
  • Heinze, Christoph, Universitetet i Bergen - Gruppe 2: Fysikk, astronomi, geofysikk
  • Werner, Stephanie, Universitetet i Oslo - Gruppe 2: Fysikk, astronomi, geofysikk
  • Lillerud, Karl Petter, Universitetet i Oslo - Gruppe 4: Kjemi
  • Gerdts, Eva, Universitetet i Bergen - Gruppe 7: Medisinske fag
  • Karlsen, Tom Hemming, Universitetet i Oslo - Gruppe 7: Medisinske fag


Utenlandske medlemmer

  • Dias, Frédéric, University College Dublin, Irland og Ecole Normale Supérieure de Cachan, Frankrike - Gruppe 1: Matematiske fag
  • Rasmussen, Lene Juel, Københavns universitet, Danmark - Gruppe 6: Cellebiologi og molekylær biologi
  • Saarela, Janna, Universitetet i Oslo - Gruppe 6: Cellebiologi og molekylær biologi


Klassen for humaniora og samfunnsvitenskap

Norske medlemmer

  • Melve, Leidulf, Universitetet i Bergen - Gruppe 1: Historie
  • Sandmo, Erling Sverdrup, Universitetet i Oslo - Gruppe 1: Historie
  • Tjelmeland, Hallvard, Universitetet i Tromsø – Norges arktiske universitet - Gruppe 1: Historie
  • Jordheim, Helge, Universitetet i Oslo - Gruppe 2: Kulturfag og estetiske fag
  • Øie, Merete Glenne, Universitetet i Oslo - Gruppe 3: Filosofi og psykologi
  • Armstrong, Charles Ivan, Universitetet i Agder - Gruppe 4: Litteraturvitenskap
  • Johannessen, Janne Bondi, Universitetet i Oslo - Gruppe 5: Filologi og språkvitenskap
  • Franko, Katja, Universitetet i Oslo - Gruppe 6: Rettsvitenskap
  • Harstad, Bård, Universitetet i Oslo - Gruppe 7: Samfunnsfag (herunder sosiologi, statsvitenskap og økonomi)
  • Holst, Cathrine, Universitetet i Oslo - Gruppe 7: Samfunnsfag (herunder sosiologi, statsvitenskap og økonomi)


Utenlandske medlemmer

  • Harvey, Penelope, University of Manchester, Storbritannia - Gruppe 2: Kulturfag og estetiske fag
  • Beyer, Christian, Universität Göttingen, Tyskland - Gruppe 3: Filosofi og psykologi
  • Crawford, Robert, University of St Andrews, Skottland - Gruppe 4: Litteraturvitenskap
  • Jong, Irene de, Universiteit van Amsterdam, Nederland - Gruppe 5: Filologi og språkvitenskap
  • Slabakova, Roumyana, University of Southampton, Storbritannia -Gruppe 5: Filologi og språkvitenskap