Gruppe 1: Historie
Gruppeleder

Jan Eivind Myhre

Ordinære medlemmer

Andersen, Håkon With
Andresen, Astri
Collett, John Peter
Fulsås, Narve
Hestmark, Geir
Lie, Einar
Njølstad, Olav
Sandvik, Hilde
Sørensen, Øystein
Tamnes, Rolf
Tønnesson, Stein
Westad, Odd Arne
Waage, Hilde Henriksen

Over 70 år

Bagge, Sverre
Benum. Edgeir Reidar
Bull, Ida
Dahl, Hans Fredrik
Dyrvik, Ståle
Eriksen, Knut Einar
Fure, Odd-Bjørn
Grimnes, Ole Kristian
Grønlie, Olav Tore
Hagemann, Gro
Hansen, Lars Ivar
Jones, Michael
Kjeldstadli, Knut
Lange, Even
Langholm, Sivert
Lundestad, Geir
Myhre, Jan Eivind
Niemi, Einar A.
Pharo, Helge Øystein
Rian, Øystein
Seip, Anne-Lise
Simensen, Jarle
Slagstad, Rune
Tønnesson, Kåre

Antall medlemmer: 37

Gruppe 2 Kulturfag og estetiske fag
Gruppeleder

Iver B. Neumann

Ordinære medlemmer

Amundsen, Arne Bugge
Brenna, Brita
Eriksen, Annelin
Eriksen, Thomas Hylland
Hawkins, Stan
Jørgensen, Lise Bender
Kiilerich, Bente Knold
Lexau, Siri Skjold
Liepe, Lena
Melhuus, Marit
Neumann, Iver B.
Olsen, Bjørnar
Skre, Dagfinn
Stige, Brynjulf
von Bonsdorff, Jan
Aavitsland, Kristin Bliksrud

Over 70 år

Bjørkvold, Jon-Roar
Crawford, Barbara Elizabeth
Edwards, Owain Tudor
Fuglesang, Signe Horn
Hedeager, Lotte
Helliesen, Sidsel
Herresthal, Harald
Hodne, Bjarne
Hohler, Erla B. ✝
Howell, Signe Lise
Johansen, Arne Birger
Klepp, Asbjørn
Lidén, Hans-Emil W.
Lunde, Øivind
Malmanger, Magne
Naguib, Saphinaz-Amal
Nordhagen, Per Jonas
Ruud, Even
Sinding-Larsen, Staale
Skaug, Erling Sigvard
Solberg, Bergljot
Torp, Hjalmar
Vollsnes, Arvid O.
Werenskiold, Marit
Wikan, Unni

Antall medlemmer: 41

Gruppe 3 Filosofi og psykologi
Gruppeleder

Olav Gjelsvik

Ordinære medlemmer

Cappelen, Herman Wright
Emilsson, Eyjólfur Kjalar
Fjell, Anders Martin
Fricke, Christel
Føllesdal, Andreas
Gjelsvik, Olav
Gjesdal, Kristin
Johansen, Thomas Kjeller
Laeng, Bruno
Linnebo, Øystein
Morreau, Michael
Ramberg, Bjørn Torgrim
RundBjørn, Rishovd
Serck-Hanssen, Camilla
Vetlesen, Arne Johan
Vollrath, Margarete Erika Maria
Walhovd, Kristine Beate

Over 70 år

Elster, Jon
Føllesdal, Dagfinn
Gjesme, Torgrim
Hannay, Robert Alastair
Hellesnes, Jon
Helstrup, Tore
Magnussen, Svein Jean
Reinvang, Ivar Reinholt
Roll-Hansen, Nils
Skirbekk, Gunnar
Smedslund, Jan
Sundet,  Jon Martin
Teigen, Karl Halvor
Torgersen, Svenn Omar
Wyller, Egil Anders

Antall medlemmer: 32

Gruppe 4 Litteraturvitenskap
Gruppeleder

Ellen Mortensen

Ordinære medlemmer

Andersen, Per Thomas
Bale, Kjersti
Bjerck Hagen, Erik
Haarberg, Jon
Kondrup, Johnny
Lothe, Jakob
Lunde, Ingunn
Melberg, Arne
Moi, Toril
Mortensen, Ellen
Rem, Tore
Selboe, Tone
Sillars, Stuart

Over 70 år

Bliksrud, Liv
Buvik, Per
Børtnes, Jostein
Egeberg, Erik H.
Fauskevåg, Svein-Eirik
Gundersen, Karin
Hareide, Jorunn
Hawthorn, Jeremy Miles
Holter, Karin Magda
Olsen, Stein Haugom
Sandberg, Beatrice
Skei, Hans Hanssen
Svensen, Åsfrid
Tysdahl, Bjørn
Ystad, Åse Vigdis
Øverland, Orm

Antall medlemmer: 29

Gruppe 5 Filologi og språkvitenskap
Gruppeleder

Elizabeth Lanza

Ordinære medlemmer

Aikio, Ante
Asztalos, Monika
Brendemoen, Bernt
Edzard, Lutz E.
Fløttum, Kjersti
Haug, Dag Trygve Truslew
Janda, Laura
Lanza, Elizabeth
Lohndal, Terje
Maravela, Anastasia
Sæbø, Kjell Johan
Westergaard, Marit

Over 70 år

Andersen, Øivind
Askedal, John Ole
Benskin, Michael
Bouvrie, Synnøve de
Braarvig, Jens Erland
Breivik, Leiv
Bull, Tove
Dyvik, Helge
Faarlund, Jan Terje
Hagland, Jan Ragnar
Hansen, Cathrine Fabricius
Harbsmeier, Christoph
Jahr, Ernst Håkon
Knudsen, Ebbe Egede
Kraggerud, Egil
Lindeman, Fredrik Otto
Magga, Ole Henrik
Montgomery, Hugo
Mundal, Else
Mønnesland, Svein Karl
Rindal, Magnus
Sandved, Arthur Olav
Stenström, Anna-Brita
Swan, Toril
Vannebo, Kjell Ivar
Wiggen, Geirr

Antall medlemmer: 38

Gruppe 6 Rettsvitenskap:
Gruppeleder

Guiditta Cordero-Moss

Ordinære medlemmer

Cordero-Moss, Giuditta
Eng, Svein
Graver, Hans Petter
Haugli, Trude
Holgersen, Gudrun
Jacobsen, Jørn
Michalsen, Dag
Skoghøy, Jens E. A.
Smith, Eivind
Sverdrup, Tone
Ulfstein, Geir
Aarli, Ragna

Over 70 år

Bernt, Jan Fridthjof
Boe, Erik Magnus
Bull, Kirsti Strøm
Falkanger, Thor
Krüger, Kai
Selvig, Erling Chr.
Smith, Carsten
Zimmer, Frederik
Aarbakke, Magnus

Antall medlemmer: 21

Gruppe 7 Samfunnsfag (herunder sosiologi, statsvitenskap og økonomi)
Gruppeleder

Øyvind Østerud

Ordinære medlemmer

Asheim, Geir Bjarne
Birkelund, Gunn Elisabeth
Brochmann, Grete
Christensen, Tom
Gates, Scott
Hegre, Håvard
Heidar, Knut
Hylland, Aanund
Knutsen, Oddbjørn
Listhaug, Ola
Lægreid, Per
Malnes, Raino
Mastekaasa, Arne
Mjøset, Lars
Moene, Karl Ove
Pedersen, Willy
Petersen, Trond
Prieur, Annick
Ramet, Sabrina Petra
Rasch, Bjørn Erik
Røvik, Kjell Arne
Storesletten, Kjetil
Strøm, Kaare
Tungodden, Bertil

Over 70 år

Berg, Ole Trond
Brox, Ottar
Bråten, Stein
Christiansen, Vidar
Egeberg, Morten
Førsund, Finn Ragnar
Galtung, Johan
Gleditsch, Nils Petter
Grønmo, Sigmund
Hagestad, Gunhild Oline
Hagtvet, Bernt
Hellevik, Ottar
Hernes, Gudmund
Hoel, Michael
Kuhnle, Stein
Kydland, Finn E.
Midgaard, Knut
Norman, Victor Danielsen
Olsen, Johan P.
Sandmo, John Agnar
Stigum, Bernt Petter
Strøm, Steinar
Underdal, Arild
Østerud, Øyvind
Aase, Asbjørn

Antall medlemmer: 49

Gruppe 8 Religionsvitenskap og teologi
Gruppeleder

Aud Valborg Tønnessen

Ordinære medlemmer

Gilhus, Ingvild Sælid
Jacobsen, Knut Axel
Lundhaug, Hugo
Rydving, Håkan
Sandnes, Karl Olav
Stausberg, Michael
Thomassen, Einar
Tønnessen, Aud Valborg

Over 70 år

Asheim, Ivar
Barstad, Hans Magnus
Borgen, Peder
Christoffersen, Svein Aage
Kværne, Per
Montgomery, Ingun
Moxnes, Halvor
Skarsaune, Oskar
Steinsland, Gro
Sæbø, Magne

Antall medlemmer: 18