Gruppe 1: Matematiske fag
Gruppeleder

Kristian Seip

Ordinære medlemmer

Arnold, Douglas N.
Dias, Frédéric
Wiles, Sir Andrew J

Over 70 år

Ball, John Macleod
Brillinger, David Ross
Carleson, Lennart
Connes, Alain
Deligne, Pierre
Ekeland, Ivar
Engquist, Björn
Furstenberg, Hillel
Gromov, Mikhail Leonidovich
Keiding, Niels
Kleiman, Steven L.
Knuth, Donald Ervin
Langlands, Robert Phelan
Lax, Peter D.
Meyer, Yves Francois
Milnor, John Willard
Mumford, David B.
Newman, John Nicholas
Palis, Jacob
Peskine, Christian Francois
Schumaker, Larry L.
Serre, Jean-Pierre
Shapiro, Melvyn A.
Sinai, Yakov G.
Singer, Isadore M. ✝
Szemerédi, Endre
Thompson, John Griggs
Tits, Jacques
Tong, Howell
Uhlenbeck, Karen Keskulla
Varadhan, Srinivasa S. R.

Antall medlemmer: 35

Gruppe 2 Astronomi, fysikk og geofysikk
Gruppeleder

Mats Carlsson 

Ordinære medlemmer

Altshuler, Boris L.
Brown, Michael E.
Chen, Deliang
De Pontieu, Bart
Denk, Winfried
Eigler, Donald M.
Gurnis, Michael C.
Hell, Stefan W.
Jewitt, David
Luu, Jane
Podladchikov, Yuri Yurievich
Scharmer, Göran
van Dishoeck, Ewine
 

Over 70 år

Als-Nielsen, Jens Aage
Angel, James Roger Prior
Beckers, Jacques
Binnig, Gerd
Brasseur, Guy Pierre
Carlson, Herbert C.
Cloetingh, Sierd A. P. L.
Culhane, John Leonard
Davies, Peter Anthony
Entin-Wohlman, Ora
Fabian, Andrew C.
Fujii, Ryoichi
Gerber, Christoph
Gubbins, David
Gustafsson, Bengt
Guth, Alan H.
Haider, Maximilian
Hansson, Thors Hans
Holzer, Thomas E.
Iijima, Sumio
Jarlskog, Cecilia
Krivanek, Ondrej
Lindblad, Per Olof
Linde, Andrei D.
Lindström, Ulf G.
Lindzen, Richard Siegmund
Livingston, William Charles
Mottelson, Ben Roy
Nielsen, Holger Frits Bech
Nordlund, Per-Åke
Parker, Eugene Newman
Peltier, Wm. Richard
Pendry, John Brian
Prather, Michael John
Priest, Eric R.
Pytte, Erling
Rees, Martin John
Rose, Harald
Rosner, Robert
Rossby, Hans Thomas
Schmidt, Maarten
Starobinsky, Alexei A.
Stein, Robert
Stenflo, Jan Olof
Sundqvist, Erik Hilding
Thorne, Kip S.
Urban, Knut
Vinokour, Valerii M.
Wang, Wei-Chyung
Weiss, Rainer
Zerefos, Christos S.

Antall medlemmer: 64

Gruppe 3: Geofag
Gruppeleder

Eystein Jansen

Ordinære medlemmer

Larter, Stephen R.
Ragnarsdóttir, Kristín Vala
Spakman, Wim
Steinberger, Bernhard
Thybo, Hans
Wilson, Blanche Marjorie

Over 70 år

Andrews, John T.
Glässer, Ewald
Griffin, William Lindsay
Jacobsen, Stein Bjørnar
Lambeck, Kurt
Miller, Gifford H.
O'Nions, Sir Robert Keith
O'Reilly, Suzanne Yvette
Slaymaker, Herbert Olav
Smithson, Scott B.
Talwani, Manik
Thiede, Jörn
Touret, Jacques
Vogt, Peter Richard

Antall medlemmer: 20

Gruppe 4: Kjemi
Gruppeleder

 Trygve U. Helgaker

Ordinære medlemmer

Gauss, Jürgen
Jones, Kevin Christopher
Klopper, Willem M.

Over 70 år

Brus, Louis
de Meijere, Armin
Eisenstein, Odile
Emons, Hans-Heinz
Girichev, Georgiy V.
Hargittai, István
Hopf, Henning
Nordén, Bengt
Salzer, Reiner
Seeman, Nadrian C.
Welch, Barry

Antall medlemmer: 14

Gruppe 5 Biologi
Gruppeleder

Nils Chr. Stenseth

Ordinære medlemmer

Ellegren, Hans
Elser, James J.
Hutchings, Jeffrey A.
Rieseberg, Loren H.
Szathmáry, Eörs
Taberlet, Pierre
Willis, Katherine J.
Zhang, Zhibin

Over 70 år

Ahti, Teuvo Tapio
Battarbee, Richard William
Cunningham, Edward Patrick
Duda, Zbigniew
Fenchel, Tom Michael
Friis, Else Marie
Hildebrand, John G.
Jonsell, Bengt Edvard
Krebs, Charles J.
Le Maho, Yvon
Lusigi, Walter Jami
Maloiy, Geoffrey Moriaso Ole
Pegler, David Norman
Pócs, Tamás
Thornton, Iain
Tinker, Philip Bernard

Antall medlemmer: 23

Gruppe 6 Cellebiologi og molekylærbiologi
Gruppeleder

Erik Boye

Ordinære medlemmer

Attwell, David Ian
Bargmann, Cornelia
Dingledine, Ray
Heldin, Carl-Henrik
Julius, David
Neefjes, Jacques
Patapoutian, Ardem
Scheller, Richard H.
Scott, John Donald
Stevens, Raymond Charles

Over 70 år

Achtman, Mark
Aunis, Dominique
Capra, J. Donald
Collier, R. John
Doolittle, W. Ford
Graybiel, Ann Martin
Gronenborn, Angela M.
Lindahl, Tomas
Medlin, Linda Karen
Nilsson, Kenneth
Olsen, Bjørn Reino
Rothman, James E.
van Deurs, Bo
 

Antall medlemmer: 23

Gruppe 7 Medisinske fag
Gruppeleder

Anne Spurkland

Ordinære medlemmer

Blumberg, Richard Steven
Charpentier, Emmanuelle
Chien, Kenneth Randall
Doudna, Jennifer Anne
Jalkanen, Sirpa T.
Rasmussen, Lene Juel
Rubin, Kristofer
Siksnys, Virginijus
Südhof, Thomas C.
Saarela, Janna
Zorec, Robert

Over 70 år

Björkhem, Ingemar
Bohr, Vilhelm A.
Curry, Fitz-Roy E.
Ferluga, Dusan
Fettiplace, Robert
Georgiev, Georgii P.
Gjedde, Albert
Grant, Gunnar
Grillner, Sten
Hanson, Lars Åke
Hatle, Liv Kristin
Hudspeth, Albert James
Hultborn, Hans Rurik Albert
Hökfelt, Tomas
Marder, Eve
Melchers, Georg Friedrich
Merzenich, Michael M.
Milner, Brenda
Mugnaini, Enrico
O'Keefe, John
Petit, Christine
Petrov, Rem Victorovich
Raichle, Marcus E.
Rakic, Pasko
Saksela, Eero Juhani
Shatz, Carla J.
Smith, Anthony David
Stenflo, Per Johan
Tandon, Prakash Narain
Tienari, Pekka
Yucun, Shen

Antall medlemmer: 42

Gruppe 8 Teknologiske fag
Gruppeleder

May-Britt Hägg

Ordinære medlemmer

Strømme, Maria

Over 70 år

Hirth, John Price
Hoffman, Darleane Christian

Antall medlemmer: 3